Zakład opiekuńczo-leczniczy to miejsce, gdzie udzielana jest całodobowa, fachowa pomoc osobom przewlekle chorym w odzyskaniu możliwie największego zakresu sprawności
i niezależności. Do zakładu opiekuńczo-leczniczego kierowane są osoby:
Zakład specjalizuje się w opiece nad pacjentem w śpiączce.
Ponadto realizujemy opiekę dla pacjenta żywionego dojelitowo, osób po przebytych udarach, wylewach, złamaniach, urazach mechanicznych i endoprotezach, a także osób wymagających pielęgnacji i leczenia odleżyn.
Świadczenia zdrowotne udzielane podopiecznym finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast koszty wyżywienia i zakwaterowania ponosi pacjent (Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 grudnia 1998 r. w sprawie sposobu i trybu kierowania do zakładów opiekuńczo - leczniczych i pielęgnacyjno -opiekuńczych oraz szczegółowych zasad ustalania odpłatności za pobyt w tych zakładach, Dz. U. Nr 166 z 1998 r. poz. 1265).
Do zakładu opiekuńczo-leczniczego kieruje lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.
Pielęgniarską opieką długoterminową domową może być objęty chory, który w ocenie skalą Barthel otrzyma 40 punktów lub mniej.
Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa to opieka nad obłożnie i przewlekle chorymi przebywającymi w domu, którzy ze względu na istniejące problemy zdrowotne wymagają udzielania systematycznych świadczeń pielęgniarskich. Osoby te nie potrzebują hospitalizacji w oddziałach lecznictwa stacjonarnego, aczkolwiek wymagają systematycznej i intensywnej opieki pielęgniarskiej w warunkach domowych pod nadzorem lekarza rodzinnego.
Pacjenci objęci opieką hospicjum domowego, innego zakładu opiekuńczego udzielającego świadczeń gwarantowanych w warunkach stacjonarnych lub zespołu długoterminowej opieki domowej dla dorosłych, dzieci i młodzieży wentylowanych mechanicznie oraz będący w ostrej fazie choroby psychicznej, nie są obejmowani pielęgniarską opieką długoterminową domową.
Świadczenia gwarantowane obejmują:
Świadczenia są udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, a w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy – w medycznie uzasadnionych przypadkach.
Warunkiem udzielania świadczenia jest skierowanie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, do którego dołącza się kartę oceny chorego do objęcia pielęgniarską opieką długoterminową domową.
Fizjoterapia domowa to rehabilitacja pacjenta kierowana do osób które z przyczyn zdrowotnych nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu wykonywania zabiegów.
Wskazania do fizjoterapii domowej:
Wniosek wypełnia lekarz: POZ lub specjalista w dziedzinie reumatologii, medycyny fizykalnej, fizykoterapii, balneologii, reumatologii, neurologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii.
Rechabilitacja kardiologiczna jest kompleksowym działaniem mającym na celu prewencję chorób serca, leczenie oraz poprawę jakości życia i funkcjonalności pacjentów oraz ograniczenie postępów choroby.
Rehabilitacja prowadzona jest w oparciu o indywidualnie dobrany schemat treningowy przygotowany przez lekarza specjalistę kardiologa wraz z lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej.
Treningi przeprowadzane są zarówno na cykloergometrze jak i na bieżni pod kontrolą zapisu EKG. Posiadamy system komputerowy umożliwiający sterowanie treningiem fizycznym.
Schemat kompleksowej rehabilitacji obejmuje również fizykoterapię, edukację zdrowotną oraz konsultacje z psychologiem ukierunkowane na profilaktykę chorób układu krążenia.
Rehabilitacja kardiologiczna kierowana jest w szczególności do osób z:
Podstawą do podjęcia leczenia pacjentów jest skierowanie wystawione przez lekarza powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego oddziału:
Czas trwania rehabilitacji kardiologicznej ustalany jest indywidualnie przez lekarza Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej max. 24 dni zabiegowe w ciągu kwartału.
Świadczenia rehabilitacyjne w ramach oddziału dziennego rehabilitacji ogólnoustrojowej są udzielane pacjentom, których stan kliniczny nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.
Rehabilitacja w ośrodku polega na kompleksowej rehabilitacji narządu ruchu z uwzględnieniem specjalistycznych wskazań ortopedycznych, reumatologicznych, neurologicznych, neurochirurgicznych i onkologicznych. Rehabilitacja jest podzielona na kinezyterapię, fizykoterapię oraz świadczenia towarzyszące.
Centrum Opieki i Rehabilitacji „ZDROWIE” specjalizuje się w leczeniu obrzęku limfatycznego według kompleksowej terapii przeciwobrzękowej.
Rehabilitacja w ośrodku realizowana jest przez okres minimum 3 tygodni, po uprzednim skierowaniu od lekarza specjalisty.
Cykl rehabilitacji oraz rodzaje ćwiczeń i zabiegów są ustalane z lekarzem podczas wizyty kwalifikacyjnej, na której szczegółowo oceniany jest stan zdrowia pacjenta.
Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w ramach oddziału dziennego jest wystawiane przez lekarza
Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” Sp. z o. o. prowadzi szpitalny oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej, gdzie odbywa się leczenie pacjenta w warunkach stacjonarnych (24 h/na dobę). Rehabilitacja kierowana jest do osób po urazach, zabiegach operacyjnych, zaostrzeniach chorób przewlekłych.
Oddział specjalizuje się w leczeniu obrzęku limfatycznego i realizuje kompleksową terapię przeciwobrzękową. Zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn, u których na skutek przebytych chorób nowotworowych, urazów, bądź w sposób samoistny pojawił się obrzęk limfatyczny. Realizujemy kompleksową terapię przeciwobrzękową obejmującą manualny i pneumatyczny drenaż limfatyczny, kompresjoterapie (bandażowanie), kinezyterapię i hydroterapię.
OBRZĘK LIMFATYCZNY
SCHORZENIA REUMATOLOGICZNE:
SCHORZENIA ORTOPEDYCZNE i URAZOWE
SCHORZENIA NEUROLOGICZNE
Kwalifikacji do leczenia w oddziale dokonuje Lekarz oddziału rehabilitacyjnego na podstawie skierowania i dokumentacji medycznej oraz po ocenie stanu zdrowia pacjenta.
W przypadku gdy stan ogólny i miejscowy w dniu przyjęcia jest nieadekwatny do skierowania, zastrzega się możliwość odmowy przyjęcia na oddział.
Odmowa przyjęcia może wynikać w szczególności z:
W Poradni rehabilitacyjnej w zakresie lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, na podstawie jednego skierowania, dopuszcza się w przypadkach uzasadnionych medycznie, objęcie opieką świadczeniobiorcę ze schorzeniami wymagającymi długotrwałej rehabilitacji, do czasu osiągnięcia poprawy w leczeniu danej jednostki chorobowej, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia leczenia.
Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej nie jest tożsame ze skierowaniem na realizację cyklu zabiegowego.
Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne może wystawić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, a w przypadku dysfunkcji narządu ruchu wywołanej wadami postawy – lekarz specjalista lub w trakcie specjalizacji, z poradni rehabilitacji leczniczej lub poradni ortopedii i traumatologii narządu ruchu (w tym poradni wad postawy). Świadczeniobiorca powinien zarejestrować skierowanie w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż 30 dni od dnia wystawienia. Data rejestracji nie oznacza daty rozpoczęcia rehabilitacji.
Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” Sp. z o.o. ogłasza nabór Pacjentów do objęcia leczeniem w ramach Programu zdrowotnego
LECZENIE DOROSŁYCH CHORYCH ZE ŚPIĄCZKĄ.
W ramach Programu zapewniamy pakiet świadczeń zdrowotnych celem wybudzania ze śpiączki i neurorehabilitacji.
Kwalifikacja Pacjentów odbywa się na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego na leczenie bezpośrednio po zakończeniu hospitalizacji.
Pacjent winien spełniać wszystkie kryteria kwalifikacji w celu nieodpłatnego korzystania z udziału w Programie:
- rozpoznanie zasadnicze ICD10: R40.2,
- od 6 do 8 punktów w skali Glasgow (GCS),
- pozostaje w stanie śpiączki w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia urazu lub 6 miesięcy od dnia wystąpienia śpiączki nieurazowej,
- charakteryzuje się stabilnością podstawowych parametrów życiowych,
- jest stabilny krążeniowo, oddechowo bez wspomagania mechanicznego,
- ma ukończony 18 rok życia w dniu przyjęcia,
- gdy czas od zdarzenia wywołującego śpiączkę nie jest krótszy niż 6 tygodni.
W przypadku gdy Pacjent spełnia powyższe kryteria udziału w Programie, istnieje obowiązek dostarczenia dokumentów dotyczących Pacjenta, zgodnie z Regulaminem kwalifikacji i postępowania (ad. Dokumenty do pobrania ze strony www.zdrowieczestochowa.pl, zakładka "OPIEKA MEDYCZNA" / DRUKI DO POBRANIA).
Dokumenty Pacjenta dostarcza jego opiekun prawny lub faktyczny:
Dokumenty skopiowane muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
Szczegółowych informacji udziela Koordynator Programu - dr n. o zdr. Karolina Kryś-Noszczyk, kontakt pod adresem mailowym spiaczka.zdrowieczestochowa@gmail.com, telefonicznie pod nr 508 433 366, 502 482 784, (34) 3712120, osobiście przy ul. Łukasińskiego 42/48 w Częstochowie. Skierowania wraz z dokumentacją Pacjenta potwierdzającą spełnienie kryteriów kwalifikacji można przesyłać pocztą tradycyjną za potwierdzeniem odbioru, doręczyć osobiście do Koordynatora Programu w Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” Sp. z o.o. przy ul. Łukasińskiego 42/48 w Częstochowie. Skierowania przesłane pocztą mailową lub faksem nie będą rozpatrywane.
Zakład opiekuńczo-leczniczy to miejsce, gdzie udzielana jest całodobowa, fachowa pomoc osobom przewlekle chorym w odzyskaniu możliwie największego zakresu sprawności
i niezależności. Do zakładu opiekuńczo-leczniczego kierowane są osoby:
Zakład specjalizuje się w opiece nad pacjentem w śpiączce.
Ponadto realizujemy opiekę dla pacjenta żywionego dojelitowo, osób po przebytych udarach, wylewach, złamaniach, urazach mechanicznych i endoprotezach, a także osób wymagających pielęgnacji i leczenia odleżyn.
Świadczenia zdrowotne udzielane podopiecznym finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast koszty wyżywienia i zakwaterowania ponosi pacjent (Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 grudnia 1998 r. w sprawie sposobu i trybu kierowania do zakładów opiekuńczo - leczniczych i pielęgnacyjno -opiekuńczych oraz szczegółowych zasad ustalania odpłatności za pobyt w tych zakładach, Dz. U. Nr 166 z 1998 r. poz. 1265).
Do zakładu opiekuńczo-leczniczego kieruje lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.
Pielęgniarską opieką długoterminową domową może być objęty chory, który w ocenie skalą Barthel otrzyma 40 punktów lub mniej.
Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa to opieka nad obłożnie i przewlekle chorymi przebywającymi w domu, którzy ze względu na istniejące problemy zdrowotne wymagają udzielania systematycznych świadczeń pielęgniarskich. Osoby te nie potrzebują hospitalizacji w oddziałach lecznictwa stacjonarnego, aczkolwiek wymagają systematycznej i intensywnej opieki pielęgniarskiej w warunkach domowych pod nadzorem lekarza rodzinnego.
Pacjenci objęci opieką hospicjum domowego, innego zakładu opiekuńczego udzielającego świadczeń gwarantowanych w warunkach stacjonarnych lub zespołu długoterminowej opieki domowej dla dorosłych, dzieci i młodzieży wentylowanych mechanicznie oraz będący w ostrej fazie choroby psychicznej, nie są obejmowani pielęgniarską opieką długoterminową domową.
Świadczenia gwarantowane obejmują:
Świadczenia są udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, a w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy – w medycznie uzasadnionych przypadkach.
Warunkiem udzielania świadczenia jest skierowanie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, do którego dołącza się kartę oceny chorego do objęcia pielęgniarską opieką długoterminową domową.
Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” Sp. z o.o. ogłasza nabór Pacjentów do objęcia leczeniem w ramach Programu zdrowotnego
LECZENIE DOROSŁYCH CHORYCH ZE ŚPIĄCZKĄ.
W ramach Programu zapewniamy pakiet świadczeń zdrowotnych celem wybudzania ze śpiączki i neurorehabilitacji.
Kwalifikacja Pacjentów odbywa się na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego na leczenie bezpośrednio po zakończeniu hospitalizacji.
Pacjent winien spełniać wszystkie kryteria kwalifikacji w celu nieodpłatnego korzystania z udziału w Programie:
- rozpoznanie zasadnicze ICD10: R40.2,
- od 6 do 8 punktów w skali Glasgow (GCS),
- pozostaje w stanie śpiączki w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia urazu lub 6 miesięcy od dnia wystąpienia śpiączki nieurazowej,
- charakteryzuje się stabilnością podstawowych parametrów życiowych,
- jest stabilny krążeniowo, oddechowo bez wspomagania mechanicznego,
- ma ukończony 18 rok życia w dniu przyjęcia,
- gdy czas od zdarzenia wywołującego śpiączkę nie jest krótszy niż 6 tygodni.
W przypadku gdy Pacjent spełnia powyższe kryteria udziału w Programie, istnieje obowiązek dostarczenia dokumentów dotyczących Pacjenta, zgodnie z Regulaminem kwalifikacji i postępowania (ad. Dokumenty do pobrania ze strony www.zdrowieczestochowa.pl, zakładka "OPIEKA MEDYCZNA" / DRUKI DO POBRANIA).
Dokumenty Pacjenta dostarcza jego opiekun prawny lub faktyczny:
Dokumenty skopiowane muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
Szczegółowych informacji udziela Koordynator Programu - dr n. o zdr. Karolina Kryś-Noszczyk, kontakt pod adresem mailowym spiaczka.zdrowieczestochowa@gmail.com, telefonicznie pod nr 508 433 366, 502 482 784, (34) 3712120, osobiście przy ul. Łukasińskiego 42/48 w Częstochowie. Skierowania wraz z dokumentacją Pacjenta potwierdzającą spełnienie kryteriów kwalifikacji można przesyłać pocztą tradycyjną za potwierdzeniem odbioru, doręczyć osobiście do Koordynatora Programu w Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” Sp. z o.o. przy ul. Łukasińskiego 42/48 w Częstochowie. Skierowania przesłane pocztą mailową lub faksem nie będą rozpatrywane.
© 2021, DA STUDIO PRODUCTION. All Rights Reserved.