Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” Sp. z o. o. (COiR) to firma rodzinna, która nieprzerwanie od 1999 roku udziela świadczeń zdrowotnych na rzecz osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Z troską i życzliwością od lat dbamy o zdrowie naszych podopiecznych, mając zawsze na uwadze wysoką jakość i profesjonalizm udzielanych świadczeń.
Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” Sp. z o. o. jest pionierem udzielania świadczeń z zakresu opieki długoterminowej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym poza strukturami szpitala. To tutaj powstał pierwszy na terenie Częstochowy oddział dla pacjentów w stanie wegetatywnym/apalicznym, żywionych dojelitowo lub pozajelitowo. W ostatnim czasie obserwuje się dużą dynamikę w rozwoju tego oddziału, jego specjalizację w kierunku specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej z terapią polisensoryczna i C-Eye oraz specjalizację w opiece nad pacjentem w śpiączce, po urazach mózgowo-czaszkowych, w stanie minimalnej świadomości czy w zespole zamknięcia, zaburzeniach świadomości, chorobach neurologicznych, wielochorobowości.
Do rozwoju świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych na terenie miasta przyczyniła się sumienna praca wykwalifikowanego zespołu pielęgniarek opieki długoterminowej, które od lat odwiedzają codziennie domy pacjentów. Placówka jest także liderem w zakresie prowadzenia rehabilitacji leczniczej w warunkach domowych u pacjenta, którego stan zdrowia uniemożliwia korzystanie ze świadczeń w ambulatorium. Od 2011 roku firma prowadzi całodobową i dzienną rehabilitację ogólnoustrojową specjalizując się w kompleksowej terapii przeciwobrzękowej.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych podopiecznych udostępniliśmy także poradnie specjalistyczne oraz poszerzyliśmy diagnostykę medyczną o badania USG oraz próby wysiłkowe. W 2013 roku rozpoczęliśmy realizację rehabilitacji kardiologicznej w warunkach ambulatoryjnych, natomiast od 2016 roku poszukując nowych i efektywnych rozwiązań w leczeniu trudno gojących się ran, możemy zaproponować terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Zapraszamy także do nowo uruchomionej Bazy Terapii Estetycznych, szczególnie osoby poszukujące odprężenia, relaksu, profesjonalnych i skutecznych metod do walki z oznakami starzenia, problemami natury estetycznej. Posiadamy najnowsze technologie, bezpieczne procedury, ekskluzywne rozwiązania w procesie odmładzania i upiększania.
Potrzeby pacjentów i nasze zaangażowanie to wartości, na które stawiamy w codziennej pracy.
Na terenie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego przy ul. Łukasińskiego, zgodą Komisji Bioetycznej przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (uchwała nr KE-0254/216/2015), prowadzony jest Eksperyment Medyczny we współpracy z Zakładem Psychologii Stosowanej UM w Lublinie. Kierownikiem projektu pt. „Ocena efektów terapii polisensorycznej z wykorzystaniem C-Eye” jest Dr Karolina Kryś-Noszczyk. Badanie potrwa do czerwca 2018 roku.
Celem prowadzonego eksperymentu jest poznanie efektów terapii polisensorycznej z wykorzystaniem C-Eye w grupie pacjentów świadomych, z deficytem funkcji poznawczych.
Wstępnie zakłada się, że wielozmysłowa stymulacja jest wartościową metodą pracy, znajdującą zastosowanie w podtrzymywaniu efektów terapii metodą C-Eye, rehabilitacji neurologicznej ruchowej oraz działającą zachęcająco do podejmowania terapii lub relaksująco w czasie jej trwania. Urządzenie C-Eye jest wartościowym narzędziem w prowadzeniu terapii przywracającej utracone funkcje i umiejętności, szczególnie w grupie pacjentów, którzy utracili zdolność pisania, czytania (np. porażenie, niedowład).
W wyniku wzrastającej liczby wypadków komunikacyjnych, w społeczeństwie starzejącym się powstaje pilna potrzeba poszukiwania efektywnych, nieinwazyjnych i ekonomicznych form terapii dla osób w przebiegu chorób neurologicznych, szczególnie po urazach czaszkowo – mózgowych, po udarach, wylewach, w chorobach neurodegeneracyjnych.
Opis eksperymentu:
Po zakwalifikowaniu pacjenta do grupy badawczej, uzyskaniu zgody pacjenta na udział e eksperymencie medycznym, zostanie przeprowadzony wywiad z wykorzystaniem kwestionariusza autorstwa własnego, w celu potwierdzenia kryteriów włączenia do badania, pozyskania informacji na temat stanu zdrowia pacjenta.
Kolejnym etapem jest obiektywizacja podjęcia terapii metodą C-Eye (kalibracja, walidacja, ocena stanu funkcji poznawczych, emocjonalności pacjenta). W czasie pracy z urządzeniem wyniki archiwizowane są automatycznie.
W następnej kolejności przeprowadzona zostanie ocena w Skali Mini Mental State Examination - MMSE, Short Test of Mental Status - STMS oraz Clock drawing Test – CDT (Test rysowania zegara). Ważnym aspektem będzie również ocena jakości życia z wykorzystaniem kwestionariusza WHOQOL-Bref oraz ocena fizjoterapeutyczna w zakresie funkcji ruchowych. Minimalny czas i częstotliwość podejmowanej terapii kojarzonej (terapia polisensoryczna oraz C-Eye) wynosi 30 minut * 2 razy w tygodniu. Po 10 tygodniach prowadzonej terapii zostanie przeprowadzona ocena stanu zdrowia pacjenta z wykorzystaniem skali MMSE, STMS oraz CDT, natomiast dalsza ocena prowadzonej terapii zostanie przeprowadzona w 16 tygodniu od rozpoczęcia terapii. W czasie trzech tygodni od ostatniego badania (17, 18, 19 tydzień) należy przerwać terapię, a w 20 tygodniu od rozpoczęcia przeprowadzona zostanie końcowa ocena z ponownym wykorzystaniem wszystkich wcześniej wymienionych narzędzi badawczych.
Zarchiwizowane dane zostaną opracowane metodami statystycznymi.
Grupę badanych będą stanowili pacjenci (kobiety i mężczyźni w wieku powyżej 18 roku życia), przebywający pod opieką stacjonarną lub ambulatoryjną podmiotu leczniczego, w którym realizuje się terapię metodą stymulacji polisensorycznej i C-Eye.
Centrum Opieki i Rehabilitacji „ZDROWIE” Sp. z o. o. realizuje bezpłatną rehabilitację dla uczestników innowacyjnego przeszczepu tkanki chrząstnej w ramach programu badawczego.
Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie jest jednym z kilku w Europie, w którym realizowany jest program badawczy dotyczący skuteczności przeszczepu autologicznej tkanki chrząstnej w leczeniu ubytków chrząstki stawowej stawu kolanowego.
— Ta nowa metoda leczenia zapobiega pogłębianiu się uszkodzeń stawu kolanowego i w efekcie konieczności wszczepiania endoprotez — podkreśla dr Jacek Ociepka chirurg ortopeda z częstochowskiego szpitala.
Centrum Opieki i Rehabilitacji „ZDROWIE” Sp. z o. o. przy współpracy z głównym badaczem programu, realizuje rehabilitację leczniczą w zakresie kinezyterapii dla pacjentów po przeszczepie.
Rehabilitacja prowadzona jest pod fachowym okiem specjalistów w Częstochowie przy ul. Batalionów Chłopskich 117.
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu: 34 333 62 00.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułami:
Centrum Opieki i Rehabilitacji „ZDROWIE” Sp. z o. o. posiada certyfikat PN-EN ISO 9001. Każdego roku w firmie przeprowadzany jest audyt zewnętrzny, podczas którego sprawdzana jest zgodność systemu zarządzania z normą ISO 9001. Certyfikat obejmuje wszystkie usługi medyczne świadczone przez Centrum Opieki i Rehabilitacji „ZDROWIE” Sp. z o. o
Centrum Opieki i Rehabilitacji „ZDROWIE” Sp. z o. o. została nagrodzona jako laureat godła CENTRUM MEDYCZNE roku 2013.
Centrum Opieki i Rehabilitacji „ ZDROWIE” sp. z o. o ., ul. Łukasińskiego 42/48, 42-200 Częstochowa (nazwa Grantobiorcy)
Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19 (tytuł projektu)
126 082,68 zł (dofinansowanie projektu)
Centrum Opieki i Rehabilitacji „ ZDROWIE” sp. z o. o . (nazwa Grantobiorcy)
Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (tytuł projektu)
Wsparcie przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy w skutek epidemii COVID-1 (cel projektu)
Po ciężkim złamaniu nogi przeszedłem długą rehabilitację. Dziękuję za opiekę i przywrócenie mnie do bardzo dobrej kondycji.
Kamil WiśniewskiWyjątkowo dobra opieka, zaangażowany personel.
Mariusz Mar© 2021, DA STUDIO PRODUCTION. All Rights Reserved.
Rehabilitacja przywróciła mnie do życia. Dziękuję
Robert Warta